Blog

Güvenlik Açısından Panel Çitler

Panel çit bir alanı veya arsayı çevirmek, yerini belirlemek amacıyla kullanılır. Kalıcı ve sağlam olması için spor alanlarında, bahçe duvarlarında ve evlerin etraflarında daha çok kullanılır. Panel çit sert tellerin şekil alması ile oluşur. Esneme yapmaz ve kolay kolay aşınmaz. Maliyeti yüksek olan bir tel modellerindendir. İnsanlar bir nevi de olsa kendilerini güvene almak için kullanırlar. Panel çitlerin direkleri de onu taşıyacak şekilde üretilmektedir. Direkler düz ’ı’ şeklinde veya ‘y’ şeklinde olmaktadır. Panel çitlerin yapılacağı zemininde uygun olması önemlidir. Panel çitler direk zemine uygulanır ya da duvar üzerine de monte edilebilir. Duvar üzerine monte edilen panel çit güvenliği bir nevi daha artırmaktadır. Duvar yüksekliği ile telin yüksekliği neticesinde güvenlik oluşur.
Neden Panel Çit
Güvenlik açısından en çok tercih edilendir. Çocuk oyun parklarında güvenlik açısından panel çitler yarım şekilde uygulanmaktadır. İstenilen şekilde panel çitler uygulanmaktadır. Sık sık veya ara aralığı bulunan şekiller tasarlanmaktadır. Panel çitlerin üzerine güvenlik olsun diye dikenli düz tel veya kıvrımlı teller uygulanmaktadır. Panel çitinde kendi arasında modelleri bulunmaktadır.

  • Panel çit( sınır belirleme ve bölgeyi korumak amaçlı)
  • Yüksek güvenlik çit ( adı üzerinde yüksek alana yapılan)
  • Double panel çit ( yüksek kaynaklı ve çift çubuklu olan)
  • Demzer single panel çit( tek panelli olan)
  • Demfer panel çit( dekoratif olması)
  • Demfer panel çift( sıralı panel çit)

Tel örgü panel çite göre biraz daha basit olanıdır. Telleri özellikle bozulan bir tiptedir. Aşınma, esneme yapan bir tel modelidir. Bu tür teller daha çok hobi alanlarında ve bahçelerde kullanılmaktadır. Geçici olarak bir yeri korumak için bu tür tel örgü ile çevirmek daha mantıklıdır. Maliyeti diğer panel çite göre biraz daha düşüktür. Sağlam ve kalıcı bir yere uygulanacak ise zemini ve kullanım alanı iyi olmalıdır. Mesela yol kenarına yapılacak ise yol tellerin boyundan alçak olmalıdır. O yollar kullanıldıkça tellerde etkilenecektir. Çok yamaç bir alana uygulanacak ise hem panel çit için hem de tel örgü için söylemek gerekirse; yağışı çok dibine almamalıdır. Islak zemin oluştukça yıkılma olasılığı da artacaktır. Tel örgü kullanım alanları ise; çiftliklerde, tarım alanlarında, spor sahalarında, park ve bahçelere, villalara ve konutların çevrelerine, sanayi tesislerine ve tatil alanlarının çevrelerine ve daha birçok alanlarda kullanılmaktadır. Tel örgü ile süslemelerde yapılmaktadır.

Kategoriler: Panel Çit

Konu Hakkındaki Görüşleriniz (0) ↓

Yorum Yazın

Yazar - Yayıncı
seo